Naše akce

Naše další akce najdete na Facebooku zde: www.facebook.com/chranene.bydleni.sanovRok 2015
Milá návštěva - 19. listopadu 2015Naše pozvání k nám do Chráněného bydlení přijali místostarosta města Znojmo Mgr. Jan Blaha a vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví města Znojma PhDr. Šárka Gambasová. Moc nás potěšili, děkujeme.


Milá návštěva - 19. listopadu 2015     Milá návštěva - 19. listopadu 2015Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou - Olomouc 14. října 2015I letos, jsme se účastnili, celostátního pěveckého festivalu pro handicapované finalisty v Olomouci. Akce probíhala na olomouckém výstavišti Flora. Tradičně vystoupila Julka se Zámeckou kapelou z Břežan, ve výtvarné kategorii nás prezentovala Tonička, Manka a v nové kategorii digitální fotografie Miladka.


Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou - Olomouc 14. října 2015     Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou - Olomouc 14. října 2015

Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou - Olomouc 14. října 2015     Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou - Olomouc 14. října 2015Galavečer v Lucerně - Praha 1. října 2015Tento galavečer byl uspořádán na podporu lidí s Alzheimerovou chorobou. Večerem provázel Jan Čenský alias primář Suchý, viděli jsme nejkrásnější dívky Moravy a Čech, které předvedly kolekci známé módní návrhářky Ivety Řádkové a pěvecký výkon nám předvedli: Top Band Jana Smolíka, Roman Vojtek, Radim Schwab, Marek Ztracený, Veronika Mertová, Daniela Šinkorová a další, také se zde křtil kalendář této akce s VIP osobnostmi. Za krásný večer a příjemnou atmosféru moc děkujeme manželům Duškovým DS Morava.


Galavečer v Lucerně - Praha 1. října 2015     Galavečer v Lucerně - Praha 1. října 2015

Galavečer v Lucerně - Praha 1. října 2015     Galavečer v Lucerně - Praha 1. října 2015Návštěva P. Orka Váchy - 30. srpna 2015Milou návštěvou nás poctil lechovický farář a přednosta Karlovy univerzity P.Marek Orko Vácha. Nejen profesně ho naše služba zajímala, vždyť přednáší etiku na lékařské fakultě, ale i jako člověka. Nejenže s námi poobědval, prohlédl si naše bydlení, ale na přání děvčat proběhla i zpověď. Lépe jsme ani nemohli prožít závěr prázdnin. Děkujeme...


Návštěva P. Orka Váchy - 30. srpna 2015     Návštěva P. Orka Váchy - 30. srpna 2015

Návštěva P. Orka Váchy - 30. srpna 2015Sponzorský výlet do Lednicko – Valtického areálu - 15. dubna 2015Ve středu 15. dubna, kdy sluníčko hřálo a bylo příjemně, jsme vyrazili na pozvání našich skvělých kamarádek a opatrovnic AlenyZnamenákové a Pavly Velecké na nádherná místa v Lednicko – Valtickém areálu.

Když jsme přijeli do Valtic, čekala na nás auta, ze kterých jsme zkoukli vše co se dá vidět po cestě z Valtic do Lednice. V lednici v penzionu U Bohuša jsme si odložili nepotřebná zavazadla, občerstvili jsme se a vyrazili do krás Lednického zámku. Prošli jsme nádhernou zahradou, pokochali jsme se krásnými rostlinami v zámeckém skleníku a už na nás čekala přistavená loď, která nás provezla krásnou přírodou po řece Dyji, měli jsme nádherný výklad o přírodě a zvířátkách, které zde žijí např. ledňáček, kvakoš a plno dalších.

Když jsme se vylodili, udělali jsme si malý dýchánek ve smyslu víry a duchovna, ve kterém budeme pokračovat na další skvělé akci: pouť sv. Jiří v Klentnici.

Další cesta vedla na samý vrchol Minaretu, kde jsme vše viděli jako na dlani. Když jsme se vraceli na počátek našeho putování, prošli jsme se ještě po lázeňské kolonádě a potom zpět, do penzionu U Bohuša, ve kterém je majitelka právě Alča Znamenáková a tam jsme opět nabrali síly, odpočinuli v krásném, tichém prostředí a dostali ty největší řízky.

Tento den jsme si strašně moc užili a děkujeme Pavle Velecké, která nám domluvila všechny vstupy do krásných míst a příjemné lidi, od kterých jsme získali různé zajímavosti a Alči Znamenákové za příjemný pobyt ve svém penzionu a skvělé jídlo. Prostě za všechno, hlavně za jejich přízeň, lásku a přátelství. Moc moc děkujeme.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii: Sponzorský výlet do Lednicko – Valtického areálu - 15. dubna 2015.


Po stopách pohraniční stráže – 11. dubna 2015V sobotu 11. dubna jsme se vydali na dlouhou procházku zrovna probírající se přírodou po zimním spánku a prověřili svou kondičku a nabrali nové síly. Je to trasa, po které dříve jezdila a strážila pohraniční stráž.

Hned na začátku cesty jsme se zastavili na Trávním Dvoře, kde sídlí firma Intramo a konzervárna Novák. Pokračovali jsme přírodou, kde lidská ruka nezasáhla a my zdolávali stezku odvahy mezi mokřinami a močály.

Podívali jsme se do bunkru u betonového mostu, kde jsme se i občerstvili menší sváčou a pitím. Většina trasy byla po asfaltové cestě v polích a větrolamech. Celou cestu nás doprovázela řeka Dyje a v dálce nás obklopovala rozlehlá vesnice Hevlín a Laaan der Thaya.

Vlastně cílem naší cesty bylo dojít k soutoku řek Dyje a Mühlbachu /Mlýnská strouha/. Abychom se tam dostali, museli jsme přejít vojenský most. Když jsme i tohle zvládli, udělali jsme si mezi řekami táborák, opekli si buřty a užívali si krásného počasí, přírody a zpěvu řek.

Ušli jsme asi 15 km, ale stálo to za to.

Fotogalerie Po stopách pohraniční stráže – 11. dubna 2015Rok 2014
Vánoce a silvestr 2014Dnes, 24. prosince 2014 slavíme už 4. Štědrý den v našem bydlení. I letos jsme ho strávili všichni pohromadě. Dobré jídlo, cukroví, ale hlavně velká radost byla i pod stromečkem. Krásnou atmosféru dokreslily i pohádky a vůně jehličí, bohatě prostřený sváteční stůl, koledy a slavnostní oblečení.
A 31. prosinec je poslední den roku 2014 a to se musí náležitě oslavit. Však taky máme nakoupeno spoustu dobrot, naděláme jednohubky a chlebíčky, abychom odpoledne mohli hodovat a společně se sklenkou šampíčka přivítat nový rok 2015.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii: Vánoce a silvestr 2014.


Den sociálních služeb – 3. září 2014I letos jsme se sešli na Dni sociálních služeb ve Znojmě 3. září 2014 s různými sociálními službami. Službu jsme prezentovali krásně nazdobeným stánkem výtvory našich uivatelů, chutným občerstvením a pěveckým vystoupením. Využili jsme příležitostí ostatních služeb, kde jsme si nechali...

Fotogalerie Den sociálních služeb – 3. září 2014


Bítov – 30. června 2014Společně jsme se domluvili, že se vypravíme 30. června 2014 na týdenní pobyt na naši chatu Bítov. Počasí nám celkem přálo, odpočinuli jsme si, především naši pracanti, kteří si domluvili dovolenou v zaměstnání. Vzali jsme i našeho pejska Bročka, který nás celý pobyt hlídal. Bal to příjemný odpočinek, tak za rok zase...

Fotogalerie Bítov – 30. června 2014


Klentnice – 27. dubna 2014V neděli 27. dubna 2014 jsme byli pozvání paní Pavlou Veleckou na pouť ke sv. Jiří, která probíhala v Klentnici.
Celá akce začala v místním kostele a pokračovala na louku pod Kozím hrádkem. Na tomto krásném místě bylo pro všechny poutníky připravené divadelní přestavení, cimbálová muzika, skvělé občerstvení a hlavně příjemná a pohodová atmosféra. Moc děkujeme...

Fotogalerie Klentnice – 27. dubna 2014Rok 2013
Den dětí v Šanově – 1. června 20131. června 2013 jsme se účastnili Dětského dne na sportovním hřišti v Šanově. Letos jsme dostali nabídku, předvést naše umění a výrobky. A že bylo na co koukat, byly tam věci z filcu, pedigu, drátků, korálek, vyšívané dečky... K dispozici jsme měli stánek, kde jsme si vystavili všechny výrobky a děvčata předvedla výrobu koberců a podsedáků.

Fotogalerie Den dětí v Šanově – 1. června 2013.


Návštěva Chráněného bydlení na Velehradě – 11. května 201311. května 2013 jsme podnikli velký výlet a nezapomenutelnou akci. Zajeli jsme se vlakem podívat do Chráněného bydlení na Velehradě. Nemohli jsme odmítnout srdečné pozvání od řádových sestřiček (Kongregace sester sv. Cyrila a Metoděje) a všech děvčat, které v tomto bydlení našly svůj nový domov.

Fotogalerie Návštěva Chráněného bydlení na Velehradě – 11. května 2013


Na Valtickém plese – 12. ledna 2013Hned 12. ledna 2013 jsme zahájili plesovou sezónu pozváním na ples do Valtic. Tuto krásnou akci, kterou si nenechali ujít všichni obyvatelé bydleníčka, připravila paní Pavla Velecká. Zatancovali jsme si a pobavili se a ještě jsme dostali večeři. Prostředí valtického zámku dodalo večeru krásnou atmosféru. Byl to nádherně strávený čas. Děkujeme.

Fotogalerie Na Valtickém plese – 12. ledna 2013Rok 2012
O vánocích a na Silvestra 201224. prosince 2012 jsme prožili již třetí Štědrý den v bydleníčku. Všichni jsme se na tento den poctivě připravovali a těšili. Bylo naklizeno, napečeno, dárky už čekaly zabalené na své slavností rozbalení. Všude po celý den panovala zvláštní atmosféra, kterou umocňovala vůně smaženého kapra a zpěv vánočních koled...

...a potom jsme to roztočili poslední den v roce vesele a se stolem prohýbajícím se pod dobrotami. Všichni si připili šampíčkem a vzájemně si popřáli úspěšný rok 2013. Chyběl tu jen Toník a Dežo, kteří trávili poslední dny roku u svých nejbližších...

Fotogalerie O vánocích a na Silvestra 2012


Mikulášský turnaj – 5. prosince 20125. prosince 2012 se parta našich sportovců účastnila Mikulášského turnaje ve sportovní hale v Břežanech. Zastupovali naše bydlení a všem ukázali, že jsou sportovci tělem i duší...

Fotogalerie Mikulášský turnaj – 5. prosince 2012


Rozsvícení vánočního stromu v Chráněném bydlení Šanov – 1. prosince 20121. prosince 2012 jsme rozsvítili vánoční strom v našem Chráněném bydlení v Šanově.

Fotogalerie Rozsvícení vánočního stromu v Chráněném bydlení Šanov – 1. prosince 2012


Sportovní hry Zubří – 4. června 2012Naši sportovci Pavel, Toník a Dežo odjeli s kamarády a sportovci z Břežan na SH do Zubří. Společně si zasportovali a jako odměnu za poctivou přípravu obdrželi spoustu medailí. Blahopřejeme a jsme na Vás hoši hrdí...

Fotogalerie Sportovní hry Zubří – 4. června 2012


Den dětí v Šanově – 2. června 2012Jako každý rok, tak i dnes jsme se účastnili Dětského dne na sportovním hřišti v Šanově. Čekaly na nás soutěže, bohatý doprovodný program a především občerstvení. Každý z nás si přinesl domů nějakou tu drobnost za účast. Společně s ostatními obyvateli Šanova a jejich dětmi jsme se dobře pobavili...

Fotogalerie Den dětí v Šanově – 2. června 2012


Výlet Boskovice – 21.–22. května 2012Na dvoudenní poznávací výlet odjela parta našich obyvatel – Julka, Toník, Manka a Helča s kamarády z Břežan do okolí Blanska. Dobrodružství zažili nejen ve westernovém městečku, při country tancích, v dino-parku, ale i na zámku Boskovice. Přijeli plni dojmů a nadšení...

Fotogalerie Výlet Boskovice – 21.–22. května 2012


Benefiční koncert Břežany – 7. května 2012Byl velký den pro všechny břežaňáky. Konal se zde totiž benefiční koncert, jehož výtěžek bude věnován na zakoupení masážní vany do rehabilitace. Účast podpořili i naši obyvatelé CHB. Známé osobnosti, jako Sisa Sklovská, Leona Machálková a další zazpívali pro nás všechny. Atmosféra byla příjemná a moc se nám to líbilo. Jedná se o dobrou věc, tak věříme, že naši kamarádi, kterým rehabilitace pomáhá, se budou brzy ze zakoupené vany radovat.

Fotogalerie Benefiční koncert Břežany – 7. května 2012


Slavnostní otevření Muchovy cyklostezky – 5. května 2012Jsme moc rádi, že jsme se účastnili tak skvělé akce, jako je otevření Muchovy cyklostezky a otvírání Hraběcí studánky. Měli jsme nespočet možností co shlédnout a do čeho se přímo zapojit: vystoupení žáků ZŠ Šanov, pěvecký sbor Božice, horolezecká stěna, plno občerstvení... Vše probíhalo v nádherné přírodě u rybníka v přírodní rezervaci Karlov. Zábavné odpoledne pokračovalo u Sportcentra v Šanově, kde byla ochutnávka vín, krásná hudba, sportovní aktivity – kopaná, pétanque, kdo chtěl, šel si zahrát kuželky, zaskákat na trampolíně... Nejvíce jsme se těšili na vzlety horkovzdušného balonu, ale bohužel, než se měla tato atrakce konat, začalo se kazit počasí. I tak nám lidé od horkovzdušného balonu ukázali, jak vypadá koš ve kterém se létá a jak šlehají plameny do balonu. Takže ničeho jsme nelitovali, celý den jsme si moc užili a těšíme se zase na další takovou akci.

Fotogalerie Slavnostní otevření Muchovy cyklostezky – 5. května 2012


Pálení čarodějnic v Šanově – 30. dubna 2012I letos jsme měli tu možnost spálit nějakou tu čarodějnici. Nejdříve jsme si zasoutěžili, která z čarodějnic bude nejlepší, nechyběly ani sladké odměny a dokonce ta nejlepší – co má hodně vědomostí, dostala i diplom. Doprovázela nás čarodějnická hudba, nějaké to občerstvení a to nejlepší „pálení čarodějnic“ na konec...

Fotogalerie Pálení čarodějnic v Šanově – 30. dubna 2012


Chceme žít s vámi – koncert televize NOVA v Praze – 24. dubna 2012Stejně jako každý rok, i letos jsme nesměli chybět na koncertě, který moderovali sourozenci Gondíkovi. Konal se v Praze pod názvem „ Chceme žít s vámi“. Sešli jsme se tam s kamarády z ostatních zařízení podobného typu, jaké je to naše. Výbornou atmosféru dokreslila pěvecká vystoupení našich idolů, které známe z televizní obrazovky. Společně jsme si zazpívali a zatancovali, nikdo neseděl. Že patříme všichni do jedné velké rodiny, jsme potvrdili tím, že jsme si všichni i s účinkujícími oblékli tričko s motem celého projektu ve stejné barvě. Po vydařeném koncertě jsme byli tak unaveni, že jsme se těšili na cestu zpět do Šanova a na svoje bydlení. Zase máme muzicírování na nějako dobu vybrané...

Fotogalerie Chceme žít s vámi – koncert televize NOVA v Praze – 24. dubna 2012


Výšlap Rokytná – 18. dubna 2012Krásného počasí jsme si užili na společném výšlapu do přírody s kamarády z Břežan. Cílem našeho výletu bylo okolí Rokytné. Sluníčko nám svítilo na cestu a tak jsme mohli pozorovat okolní přírodu zalitou slunečními paprsky. Pro nás všechny bylo vyvrcholením celého výletu to, že jsme navštívili restauraci v Lechovicích, kde na nás čekal výborný oběd. Autobus nás domů dovezl v pořádku a včas na večeři. Výlet nás všechny obohatil o zdravý pobyt na čerstvém vzduchu.

Výšlap Rokytná – 18. dubna 2012


Masopust na Zámku Břežany – 16. února 2012Masopustní veselice, která se jako každý rok nevyhnula ani Zámku v Břežanech, byla opět ve znamení radosti, zpěvu, tance a veselých masek, bez kterých by se pravý Masopust neobešel. Stoly se opět prohýbaly pod tíhou dobrot a chodby Zámku se v mžiku zaplnily postavami z pohádek, filmů, ale nechyběli ani zdravotníci, muzikanti či jiná řemesla. Vyvrcholením masopustního průvodu byla taneční zábava, během které se tančilo, zpívalo a nesměly chybět ani soutěže. O tom, že jsme si to náležitě užili, svědčí i fotodokumentace...

Fotogalerie Masopust na Zámku Břežany – 16. února 2012


Tenisový turnaj Kyjov – 15. února 2012Tradicí se staly naše sportovní zápasy s kamarády z ostatních zařízení. Naši sportovci, kteří se pečlivě na turnaj ve stolním tenise připravovali, odjeli plni očekávání do Kyjova, kde předvedli výborné výkony. Nejenže se zde setkali s ostatními sportovci-soupeři, ale vzájemně se pobavili a celý turnaj se nesl ve znamení kamarádství a radosti z pohybu. I letošní rok se vydařil, dovezli jsme domů medaile, pohár, ale i spoustu společných zážitků...

Fotogalerie Tenisový turnaj Kyjov – 15. února 2012


Ples Valtice – 14. ledna 2012Na pozvání paní Pavly Velecké jsme vyrazili společně s kamarády ze Zámku Břežany na společenský ples do Valtic. Už od rána se všude po domečcích linula vůně šampónů a parfémů, žehlily se košile a sváteční oblečení viselo v každém pokoji. Nikdo nechtěl podcenit tu slavnostní atmosféru, kterou návštěva plesu skutečně je. Děvčata s pomocí s líčením či vyfoukáním slavnostního účesu požádaly o pomoc asistentku, hoši si zručně navzájem uvázali kravaty, tak když přijel pro návštěvníky plesu autobus z Břežan, byli všichni vyparádění a vyvonění jak se patří. A o tom, že se ples vydařil, svědčí nejen nezapomenutelné zážitky, se kterými obyvatelé CHB přijeli zpět, ale i to, že jejich návrat se o nějakou tu hodinu opozdil. A tak to má být, vždyť s dobrými přáteli, při dobré muzice a s dobrým jídlem a pitím se nemá spěchat.

Fotogalerie Ples Valtice – 14. ledna 2012


Návštěva pana Michala z Luhačovic - leden 2012Velikou radostí pro všechny obyvatelé bydlení, byla návštěva pana Michala a jeho rodiny z Luhačovic. Tento člověk se zlatým srdcem je našim mecenášem a sponzorem, díky němu jsme mohli již několikrát prožít nezapomenutelný podzimní týden v nejkrásnějších moravských lázních v Luhačovicích. Nejenže pro nás vytvořil zázemí formou ubytování s plnou penzí, návštěvu městských lázní s bazénem mnoha využití, masáží, ale zároveň jsme absolvovali celodenní výlet do jeho rodné obce Slopného, kde jsme mohli navštívit i rodný dům s. Anežky, pomodlit se v tamním malebném kostelíku, ale i přímo na nádvoří jeho firmy zažít táborák s opékáním klobás.

Proto vždy, když zavítají jeho kroky do našich končin a navštíví i nás v Šanově, nedá se ani slovy vyjádřit naše radost. I my se chceme alespoň částečně postarat o to, aby mu u nás bylo taky tak dobře, pohostit ho dle našich možností a schopností, popovídat si.

Jsme moc rádi, že máme takového velkého a dobrého kamaráda... Michale, děkujeme!

Fotogalerie Návštěva pana Michala z Luhačovic - leden 2012


Tři králové - leden 2012Při své dlouhé cestě do Betléma za Ježíškem i nás navštívili tři mudrci – Kašpar, Baltazar a Melichar. Moc rádi jsme je u nás přivítali a nabídli jim odpočinek a malé pohoštění. Společně s nimi jsme si zazpívali a popovídali si s nimi. Jako důkaz, že u nás byli, nám na vchodových dveřích zanechali odkaz K+M+B 2012. Slíbili, že za rok se staví zase...

Fotogalerie Tři králové - leden 2012Rok 2011
Silvestr 2011I poslední den v roce bylo u nás v CHB veselo a živo. Od rána se to tu hemžilo vtípky, smích byl slyšet po celém domě. Tu fajn atmosféru ovšem neměla na svědomí pouze televize, ale i my navzájem jsme se o dobrou náladu uměli postarat. Abychom měli i do čeho zobnout, připravili jsme si chuťovky a dobrůtky, poslední večer roku se přeci musí řádně oslavit. Nějaké to šumivé vínko se taky už chladilo, tak když se nachýlil večer, rozjela se zábava úplně. Asistentka Pavla si pro nás připravila soutěže, které nás zcela nadchly a bylo se čemu smát. Zábava opravdu obohatila a zaplnila naše čekání na Nový rok 2012. Přivítali jsme ho patřičným způsobem a tak doufáme, že nám přinese jen to dobré...

Fotogalerie Silvestr 2011


Vánoce 2011Štědrý den v CHB probíhal již od rána naplno. Všichni obyvatelé byli zapojeni do pracovního harmonogramu – každý měl s přípravou štědrovečerní večeře co dočinění. Hned u snídaně, kterou jsme pojali jako půst, abychom viděli zlaté prasátko, jsme si rozdělili úkoly. Díky tomu byla večer pohodová atmosféra, krásně nazdobená štědrovečerní tabule a zároveň celková atmosféra, kterou dokreslovaly tóny českých vánočních koled. Málokdo se udržel a nezpíval s sebou. Celý sváteční večer zahájila štědrovečerní večeře a po ní jsme všichni netrpělivě očekávali zvoneček, který nás upozornil na to, že „Ježíšek“ už dorazil a čeká na nás nejen rozzářený stromeček, ale i velká hromada dárků. A zvoneček opravdu nelhal, každý si pod stromečkem našel svoji hromádku dárečků, z kterých se všichni upřímně radovali. Celou atmosféru Vánoc doladily klasické pohádky, vyprávění, vlastnoručně napečené cukroví, domácí vaječný likér, no prostě rodinná pohoda. Jediné co nám všem chybělo, bylo trochu toho bílého za okny, ale snad příště. I tak byly Vánoce opět ty nekrásnější svátky v roce.

Fotogalerie Vánoce 2011


Milá návštěva z Velehradu - 15. října 2011Díky sestře Anežce jsme navázali krásné přátelství s kamarády a řádovými sestřičkami z Velehradu, které svoji lásku a velké úsilí vložily do projektu na vybudování chráněného bydlení přímo na posvátném Velehradě. Během návštěvy v našich domečcích, jsme nejen mohli my všichni ukázat výborné výsledky naší téměř dvouleté práce, ale vzájemně si i předat zkušenosti a vřelé pozdravy od kamarádek z velehradského zařízení pro mentálně a tělesně postižené. Při kávičce padlo několik zajímavých poznatků, které máme ze života v CHB, ukázali jsme i pomocné materiály, které slouží ke zkvalitnění naší pobytové služby (jako např. piktogramový nákupní lístek, nástěnka služeb vyrobená formou fotografií či obrázkový domácí řád…). Naše nápady i dosažené úspěchy sestřičky v jejich práci motivovaly a my jsme rádi, že jsme našli takové přátele. Velký dík patří všem řádovým sestřičkám Sv.Cyrila a Metoděje za jejich štědrost, lásku a podporu, kterou našemu bydlení a především všem obyvatelům a asistentkám projevily.

Fotogalerie Milá návštěva z Velehradu - 15. října 2011


Fotografie z našich dalších akcí najdete ve Fotogalerii.