Aktuálně
Rok 2019
Otevření nové službyOd 1.10. 2019 je služba Chráněné bydlení Šanov poskytována ve 2 objektech.


Otevření nové služby     Otevření nové službyKřest kuchařkyVydali jsme svoji kuchařku, kterou nám pokřtil skvělý člověk pan Orko Vácha.


Křest kuchařky     Křest kuchařky
Rok 2017
Vánoční a novoroční přání Chráněného bydlení ŠanovVánoční a novoroční přání Chráněného bydlení Šanov 2017

Krásné prožití svátků vánočních
a šťastný nový rok 2018
Vám přejí obyvatelé a asistentky
Chráněného bydlení ŠanovRozsvícení vánočního stromu v Chráněným bydlení Šanov - 24. listopadu 2017Rozsvícení vánočního stromu v Chráněným bydlení Šanov - 24. listopadu 2017

Chráněného bydlení
Vás srdečně zve na
Rozsvícení vánočního stromu
24. 11. 2017 v 16:00
K vánoční atmosféře přispějí: koledy, naše výrobky, malé občerstvení, teplý punč, svařák, ...
Těšíme se na Vás.
Rok 2016
Děkujeme Ing. Kateřině Dobešové za sponzorstvíMoc děkujeme Ing. Katce Dobešové za sponzorství. Díky této skvělé osobě a hlavně dlouholeté kamarádce máme toto úžasné vybavení v našem bydlení. Venkovní krb, sušičku, americkou lednici a myčku. Děkujeme.


Děkujeme Ing. Kateřině Dobešové za sponzorství     Děkujeme Ing. Kateřině Dobešové za sponzorství

Děkujeme Ing. Kateřině Dobešové za sponzorství     Děkujeme Ing. Kateřině Dobešové za sponzorství

    Děkujeme Ing. Kateřině Dobešové za sponzorstvíVánoční a novoroční přání Chráněného bydlení ŠanovVánoční a novoroční přání Chráněného bydlení Šanov 2016

Krásné prožití svátků vánočních
a šťastný nový rok 2017
Vám přejí všichni obyvatelé
a asistentky
Chráněného bydlení ŠanovNad oblaky - celostátní pěvecký a výtvarný festival v OlomouciNa této skvělé soutěži se nám umístila v kategorii foto Miladka Olahová.


Nad oblaky - celostátní pěvecký a výtvarný festival v Olomouci     Nad oblaky - celostátní pěvecký a výtvarný festival v Olomouci

Nad oblaky - celostátní pěvecký a výtvarný festival v Olomouci     Nad oblaky - celostátní pěvecký a výtvarný festival v OlomouciZaměstnávání uživatelůMoc děkujeme firmě Oděva - Altreva Znojmo, která nám zaměstnává 3 uživatelky na stálý pracovní poměr. A panu Novotnému Vinařství Jezeřany - Maršovice, který poskytl práci ve vinohradu 3 uživatelům. A ještě si mohli přivydělat i ti, kteří měli občasnou brigádu jinde, ale měli zájem i o výpomoc u p. Novotného.


Zaměstnávání uživatelů     Zaměstnávání uživatelů

Zaměstnávání uživatelů     Zaměstnávání uživatelů
Rok 2015
Milá návštěva - 19. listopadu 2015Naše pozvání k nám do Chráněného bydlení přijali místostarosta města Znojmo Mgr. Jan Blaha a vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví města Znojma PhDr. Šárka Gambasová. Moc nás potěšili, děkujeme.


Milá návštěva - 19. listopadu 2015     Milá návštěva - 19. listopadu 2015Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou - Olomouc 14. října 2015I letos, jsme se účastnili, celostátního pěveckého festivalu pro handicapované finalisty v Olomouci. Akce probíhala na olomouckém výstavišti Flora. Tradičně vystoupila Julka se Zámeckou kapelou z Břežan, ve výtvarné kategorii nás prezentovala Tonička, Manka a v nové kategorii digitální fotografie Miladka.


Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou - Olomouc 14. října 2015     Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou - Olomouc 14. října 2015

Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou - Olomouc 14. října 2015     Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou - Olomouc 14. října 2015Galavečer v Lucerně - Praha 1. října 2015Tento galavečer byl uspořádán na podporu lidí s Alzheimerovou chorobou. Večerem provázel Jan Čenský alias primář Suchý, viděli jsme nejkrásnější dívky Moravy a Čech, které předvedly kolekci známé módní návrhářky Ivety Řádkové a pěvecký výkon nám předvedli: Top Band Jana Smolíka, Roman Vojtek, Radim Schwab, Marek Ztracený, Veronika Mertová, Daniela Šinkorová a další, také se zde křtil kalendář této akce s VIP osobnostmi. Za krásný večer a příjemnou atmosféru moc děkujeme manželům Duškovým DS Morava.


Galavečer v Lucerně - Praha 1. října 2015     Galavečer v Lucerně - Praha 1. října 2015

Galavečer v Lucerně - Praha 1. října 2015     Galavečer v Lucerně - Praha 1. října 2015Návštěva P. Orka Váchy - 30. srpna 2015Milou návštěvou nás poctil lechovický farář a přednosta Karlovy univerzity P.Marek Orko Vácha. Nejen profesně ho naše služba zajímala, vždyť přednáší etiku na lékařské fakultě, ale i jako člověka. Nejenže s námi poobědval, prohlédl si naše bydlení, ale na přání děvčat proběhla i zpověď. Lépe jsme ani nemohli prožít závěr prázdnin. Děkujeme...


Návštěva P. Orka Váchy - 30. srpna 2015     Návštěva P. Orka Váchy - 30. srpna 2015

Návštěva P. Orka Váchy - 30. srpna 2015Sponzorský výlet do Lednicko – Valtického areálu - 15. dubna 2015Ve středu 15. dubna, kdy sluníčko hřálo a bylo příjemně, jsme vyrazili na pozvání našich skvělých kamarádek a opatrovnic AlenyZnamenákové a Pavly Velecké na nádherná místa v Lednicko – Valtickém areálu.

Když jsme přijeli do Valtic, čekala na nás auta, ze kterých jsme zkoukli vše co se dá vidět po cestě z Valtic do Lednice. V lednici v penzionu U Bohuša jsme si odložili nepotřebná zavazadla, občerstvili jsme se a vyrazili do krás Lednického zámku. Prošli jsme nádhernou zahradou, pokochali jsme se krásnými rostlinami v zámeckém skleníku a už na nás čekala přistavená loď, která nás provezla krásnou přírodou po řece Dyji, měli jsme nádherný výklad o přírodě a zvířátkách, které zde žijí např. ledňáček, kvakoš a plno dalších.

Když jsme se vylodili, udělali jsme si malý dýchánek ve smyslu víry a duchovna, ve kterém budeme pokračovat na další skvělé akci: pouť sv. Jiří v Klentnici.

Další cesta vedla na samý vrchol Minaretu, kde jsme vše viděli jako na dlani. Když jsme se vraceli na počátek našeho putování, prošli jsme se ještě po lázeňské kolonádě a potom zpět, do penzionu U Bohuša, ve kterém je majitelka právě Alča Znamenáková a tam jsme opět nabrali síly, odpočinuli v krásném, tichém prostředí a dostali ty největší řízky.

Tento den jsme si strašně moc užili a děkujeme Pavle Velecké, která nám domluvila všechny vstupy do krásných míst a příjemné lidi, od kterých jsme získali různé zajímavosti a Alči Znamenákové za příjemný pobyt ve svém penzionu a skvělé jídlo. Prostě za všechno, hlavně za jejich přízeň, lásku a přátelství. Moc moc děkujeme.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii: Sponzorský výlet do Lednicko – Valtického areálu - 15. dubna 2015.


Po stopách pohraniční stráže – 11. dubna 2015V sobotu 11. dubna jsme se vydali na dlouhou procházku zrovna probírající se přírodou po zimním spánku a prověřili svou kondičku a nabrali nové síly. Je to trasa, po které dříve jezdila a strážila pohraniční stráž.

Hned na začátku cesty jsme se zastavili na Trávním Dvoře, kde sídlí firma Intramo a konzervárna Novák. Pokračovali jsme přírodou, kde lidská ruka nezasáhla a my zdolávali stezku odvahy mezi mokřinami a močály.

Podívali jsme se do bunkru u betonového mostu, kde jsme se i občerstvili menší sváčou a pitím. Většina trasy byla po asfaltové cestě v polích a větrolamech. Celou cestu nás doprovázela řeka Dyje a v dálce nás obklopovala rozlehlá vesnice Hevlín a Laaan der Thaya.

Vlastně cílem naší cesty bylo dojít k soutoku řek Dyje a Mühlbachu /Mlýnská strouha/. Abychom se tam dostali, museli jsme přejít vojenský most. Když jsme i tohle zvládli, udělali jsme si mezi řekami táborák, opekli si buřty a užívali si krásného počasí, přírody a zpěvu řek.

Ušli jsme asi 15 km, ale stálo to za to.

Fotogalerie Po stopách pohraniční stráže – 11. dubna 2015Rok 2014
Inspekce v naší službě Chráněné bydleníV květnu u nás proběhla třídenní inspekce z Ministerstva práce a sociálních věcí, aby zjistila, zda poskytujeme naší službu podle zásad daných zákonem. Když prostudovali naše dokumenty a proběhly rozhovory s obyvateli bydlení, první co bylo vysloveno, že je zachráněno jedenáct dušiček. Takže jak dopadla inspekce? Myslíme si, že když paní inspektorky vyslovily, že jsme
"Služba budoucnosti", že není potřeba něco dodávat.

Toto ohodnocení nás moc potěšilo a jsme rádi, že odvádíme dobrou práci a že naši obyvatelé jsou se službami spokojeni.


Grilovačka 26.7.2014V tento den se u nás sešli opatrovníci, sponzoři, přátelé a kamarádi. Našli zde skvělou zábavu, výborné občerstvení a my všem moc děkujeme, že naše pozvání přijali.


Grilovačka v Chráněném bydlení Šanov - 26.7.2014 - 1     Grilovačka v Chráněném bydlení Šanov - 26.7.2014 - 2

Grilovačka v Chráněném bydlení Šanov - 26.7.2014 - 3Pracovní příležitostiZa velký úspěch považujeme zařazení našich uživatelů do pracovního procesu. Do fa Oděva - Altreva Znojmo nám nastoupily další dvě uživatelky a k místnímu podnikateli nám nastoupili tři uživatelé. Celkem podepsalo smlouvu se zaměstnavatelem 6 uživatelů Chráněného bydlení.Rok 2013
NAD OBLAKY aneb každý může být hvězdouÚčastnili jsme se celostátní pěvecké soutěže „NAD OBLAKY“. Finálový večer se konal 19. září 2013 v Olomouci v prostorách Moravské filharmonie Olomouc. Záštitu nad celým koncertem přebrala Asociace krajů ČR v čele s hejtmanem Olomouckého kraje Jiřím Rozbořilem. Předseda poroty, která finalisty v jejich pěveckém umění hodnotila, nebyl nikdo jiný než známý zpěvák a muzikant Michal David, hlavní kmotrou paní Kateřina Kornová.

Naše zpěvačka Julie Badžová byla jednou ze tří zástupců Jihomoravského kraje, která se do finále probojovala s písní Petry Černocké „Koukej, se mnou si píseň broukej“. Za svůj vynikající výkon si odnesla cenu za originalitu, kterou obdržela z rukou sochaře a malíře Kurta Gebauera.

Zastoupení jsme měli i v malířské soutěži - Marie Chalabalová a Antonie Menšíková, jejichž díla byla vystavena v galerii Moravské filharmonii Olomouc.


NAD OBLAKY aneb každý může být hvězdou - Julie Badžová s předsedou poroty Michalem Davidem     NAD OBLAKY aneb každý může být hvězdou - Julie Badžová s kmotrou festivalu Kateřinou KornovouSpolečně do práceJsme zapojeni do projektu agentury APZ, která zprostředkovává na základě dotací z EÚ zaměstnávání klientů s hendikepem. Díky tomuto projektu se už podařilo zaměstnat tři uživatele Chráněného bydlení a do budoucna se rýsují další možnosti.


Společne do práce - projekt agentury APZ     Společne do práce - projekt agentury APZDalší pracanti v Chráněném bydleníVelkým úspěchem pro všechny v Chráněném bydlení v Šanově je další pracovní příležitost. Tentokráte se štěstí usmálo na dva hochy, kteří díky důvěře a ochotě těch správných lidiček dostali šanci se zařadit mezi zaměstnance znojemské firmy NOVA SERVIS.

Brzké vstávání a každodenní dojíždění vlakem se stalo příjemnou povinností, kterou oba pracanti přijali za své a snad jim elán a nadšení vydrží co nejdéle.

Velký dík patří i agentuře Liga vozíčkářů, která má na úspěšném hledání pracovních příležitostí lidí s mentálním postižením nemalý úspěch. I tito lidé jsou součástí naší společnosti, a pokud chtějí být nějak užiteční, zaslouží si příležitost.

Děkujeme všem, kteří nám v nelehkém úsilí zaměstnat naše klienty pomáhají.


Další pracanti v Chráněném bydlení Šanov     Další pracanti v Chráněném bydlení ŠanovPrvní zkušenostDne 15. ledna se Zbyněk, Maruška Tv. a Miladka účastnili výběrového řízení na ÚP Znojmo, které pořádala fa Šikulové. Jednalo se o skládání a lepení modelů, na což si troufnul pouze Zbyněk. Děvčata to vzdala, bylo to dost těžké. I když se nakonec ani Zbyňovi sestavení miniaturní skládanky nepovedlo, nelitoval, byla to jeho první zkušenost s výběrovým řízením. Tak snad příště, Zbyňo...


První zkušenost Zbyňka, Marušky Tv. a Miladky     První zkušenost Zbyňka, Marušky Tv. a Miladky
Rok 2012
Vánoční dárky od sponzora ROP JIHOVÝCHODJeště před štědrým dnem, 18. prosince, přijely mezi nás dvě dámy ze společnosti ROP JIHOVÝCHOD a přivezly našim obyvatelům dárky k Vánocům, které si sami přáli. Radost byla ale oboustranná, ani naše dárkyně neodjely s prázdnou a dostaly od našich klientů spoustu dárečků na památku. Ještě jednou velice děkujeme a už se těšíme na tu radost pod vánočním stromečkem...


Setkání se sponzorem ROP JIHOVÝCHOD     Vánoční dárky od sponzora ROP JIHOVÝCHODNaše první velká akce v Chráněném bydlení - rozsvícení vánočního stromuVelké přípravy nastaly 30. listopadu, kdy jsme společně s obyvateli obce Šanov rozsvítili vánoční strom. Všude se linula vůně svařeného vína, skořice a perníků. Děvčata zazpívaly známé koledy a velký zájem vzbudil i stánek s našimi výrobky, které si mohli přihlížející zakoupit. Krásný podvečer zahájil advent i u nás v bydleníčku...


Naše první velká akce - rozsvícení vánočního stromu     Rozsvícení vánočního stromu - prodej našich výrobkůPosezení s opatrovníkyVelká radost přišla 24. listopadu, kdy se uskutečnilo první setkání s našimi opatrovníky. Naklizené pokoje, sváteční atmosféra a malé občerstvení čekaly na všechny, kteří si přišli popovídat o úspěších i přešlapech svých "opatrovanců".


Posezení s opatrovníky     Posezení s opatrovníkyNaše Julka zabodovalaÚspěšně začal čas prázdnin pro naší Julii Badžovou. Na samém sklonku školního roku 2011/2012 s výbornými výsledky ukončila doplňující vzdělávání závěrečnou zkouškou a hned na to se stala klientkou organizace Liga vozíčkářů.

Nejenže se zde učí, jak si správně hledat zaměstnání, jak vystupovat při konkurzech na volná pracovní místa, ale dokonce se takového konkurzu i účastnila. Jednalo se o pozici uklízečky ve znojemském kině Svět. K velké radosti své, ale i nás všech v CHB a opatrovnické rodiny se podařilo a Julie práci získala.

A tak 3. září 2012 s nasazením a odhodláním ukázat, že si toto místo plně zaslouží, nastupuje do zaměstnání. Sice se jedná prozatím o zkrácený úvazek a na dobu určitou, ale i tak se všichni těšíme spolu s Julií, že se podařilo zaměstnat dalšího obyvatele chráněného bydlení. Obzvláště v době, kdy práci nemá tolik „zdravých“ lidí.

Julko, drž se!


První vlaštovka vylétla v ŠanověObrazně řečeno. Ovšem stejně hřejivým pocitem na nás všechny působí fakt, že se podařilo to, v co mnoho lidí ani nevěřilo.

Od 1. února 2012 se totiž do pracovního procesu zapojila i obyvatelka chráněného bydlení v Šanově, slečna Antonie Menšíková. Pod svá ochranná křídla jí přijal pan Jiří Nováček ze znojemské firmy ALTREVA-services s.r.o. Zde pracuje na pozici pomocné šičky.

Od dětství tíhla Tonička k ručním pracím, ráda vyšívá, paličkuje, z jejích rukou vyšly pěkné výrobky, kterými obdarovala své kamarádky a známé. Prozatím si práci moc pochvaluje, pilně vstává už v půl 5 ráno, aby spolu s ostatními cestujícími dorazila vlakem do Znojma.

Díky příjemnému kolektivu i vstřícnému přístupu paní mistrové se okamžitě zařadila mezi ostatní šičky a zdárně pracuje na plný úvazek. I pro ostatní obyvatelé CHB, kteří na svoji pracovní příležitost teprve čekají, je velkou motivací, když celá nadšená líčí průběh pracovní směny.

Za všechny obyvatele chráněného bydlení i asistentky jí přejeme, aby jí optimismus a píle neopustily. Věříme, že bude obohaceno nejen její konto, ale i její dušička, už tím, že je užitečná a má svoji vytouženou práci.

Zároveň patří velké poděkování všem, kteří jí tuto možnost poskytli. Znovu se potvrdilo, že i lidé s mentálním postižením mají pevné místo v naší společnosti a umí se prosadit, jen jim je třeba trochu pomoci.


Antonie Menšíková - podpis pracovní smlouvy     Antonie Menšíková - pracovní smlouva